Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Shape of Water z kategorią wiekową!

 

Guillermo del Toro podzielił się z fanami informacją o przyznaniu kategorii R swojemu najnowszemu projektowi – „The Shape of Water”. Film wejdzie do kin jeszcze w tym roku.

Akcja „The Shape of Water” rozgrywać się będzie w 1963 roku, w trakcie Zimnej Wojny i wyścigu kosmicznego światowych mocarstw. Elisa (Sally Hawkins) pracuje jako sprzątaczka w jednym z tajnych rządowych laboratoriów naukowych. Kobieta zmaga się z samotnością i izolacją, mogąc szczerze porozmawiać jedynie ze swoją współpracownicą, Zeldą (Octavia Spencer). Pewnego dnia kobiety wspólnie odkrywają tajemnicę ściśle tajnego eksperymentu i nawiązują kontakt z amfibiotycznym, przystosowanym do życia zarówno w wodzie, jak i na lądzie, mężczyzną (Doug Jones), w którym Elisa się zakochuje. Postanawiają pomóc mu odzyskać wolność. Jednak okazuje się, że świat zewnętrzny jest dla niego niezwykle groźny.

W obsadzie, obok Douga Jonesa, znaleźli się m.in. Michael Shannon, Octavia Spencer, Michael Stuhlbarg, Lauren Lee Smith, Richard Jenkins, David Hewlett, John Kapelos, Michael Shannon, Cyndy Day, Madison Ferguson, Morgan Kelly i Stewart Arnott.

Premiera „The Shape of Water” została zaplanowana 8 grudnia 2017 roku. Teraz Del Toro poinformował na swoim Twitterze, ze film wejdzie do kin z kategorią wiekową R (tylko dla widzów dorosłych).