Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Thomas Wole i Maxwell Perkins czyli pisarz i redaktor na wielkim ekranie – zwiastun!

 

Pisarz nie należy do najbardziej medialnych, a redaktor na ekranie pojawia się jeszcze rzadziej. Właśnie z tego powodu wyjątkową gratką jest film „Geniusz”, który trafi do polskich kin już w za 2 tygodnie.

Maxwell Perkins był niezwykle znanym w swoich czasach oraz cenionym redaktorem; świat zawdzięcza mu m.in. postaci Ernesta Hemingwaya czy F. Scotta Fitzgeralda. Odkrył on także Thomasa Wolfe’a i właśnie o relacji tych dwóch mężczyzn opowiadać ma film. Zderzenie ikon dwudziestowiecznej literatury amerykańskiej było dość burzliwe oraz odmieniło życie obojga.

Za scenariusz filmu odpowiada John Logan, który wzorował się na książce A. Scotta Berga „Max Perkins: Editor of Genius”. Została ona wyróżniona prestiżową nagrodą The National Book Award. Oryginał ukazał się w 1978 roku, ale dzięki produkcji filmu i polscy czytelnicy doczekają się jej wydania. Za reżyserię filmu odpowiada Michael Grandage. W głównych bohaterów wcielili się Colin Firth (Maxwell Perkins), Jude Law (Thomas Wolfe), Guy Pearce (F. Scott Fitzgeralt) oraz Dominic West (Ernest Hemingway).

Premiera produkcji już 22 lipca!