Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Thor i Thanos będą rozdawać karty w Infinity War? (galeria)

Choć doskonale wiemy, że w „Avengers: Infinity War” zobaczymy mnóstwo bohaterów Marvela, którzy łączą siły w obliczu wspólnego zagrożenia, to twórcy wyznali, że większość czasu zostanie poświęcona jednak dwóm bohaterom: Thorowi i Thanosowi. Jeśli chodzi o Thora, to jest to dosyć zaskakujące, ale Thanos? Cóż, każdy film o Avengersach miał w ostateczności doprowadzić nas do tego bohatera.

W wielu aspektach jest to film Thanosa.– mówi scenarzysta, Stephen McFeely. – To kulminacja MCU. To jest historia o tym, jak wszyscy łączą siły i dają z siebie jak najwięcej, aby pokonać kolesia o imieniu Thanos. – dodaje współtwórca scenariusza, Christopher Markus.

Jednym z największych wyzwań jest upewnienie się, że Thanos nie zostanie przedstawiony jako tylko i wyłącznie bezlitosna maszyna kolekcjonującą kamienie tak, jak ktoś na zakupach. Dlatego chcemy mu dać w pełni emocjonalną historię. Można powiedzieć, że to historia jego pochodzenia, ale pojawi się też kwestia tego, jakie decyzje w odniesieniu do pozostałych bohaterów musiał podjąć, aby uzyskać to, czego pragnie. – dodaje jeszcze McFeely.

Istotną częścią każdego filmu jest motywacja, by nie przedstawiać złoczyńcy, który chce po prostu kogoś zabić czy przejąć władzę nad światem, bo to po prostu zabawna rzecz do zrobienia…albo zleca czarną robotę Rosjanom czy zostaje prezydentem i w ten sposób przejmuje władzę nad krajem. Ten koleś nie jest tak naprawdę interesujący. Jest nieco patetyczny, ale przyjmujemy to od Starlina. Thanos jest amoralnym filozofem. Nie jest diabłem – choć czasami wydaje się, że Diabeł obok niego stoi. Chcieliśmy tego przez cały czas. Mieć złoczyńcę o zrozumiałych motywacjach i emocjach. Thanos ma rodzinę. Ma dwie córki, to wiemy. Thanos w komiksach ma za sobą milion historii, ale wszystkie w sumie są smutne. – wyjaśnia Markus.

Premiera filmu „Avengers: Infinity War” 27 kwietnia. A jeśli jesteście ciekawi ilu członków Avengers zmieści się na okładce czasopisma, to poniżej prezentujemy galerię magazynu Empire:

empire 1

 

empire 3

 

empir 2

 

empire 4

 

empire 5

 

empire 6