Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Thor nie będzie częścią trzecich Strażników Galaktyki?

W „Avengers: Koniec gry” Thor oddał koronę (Nowego) Asgardu Walkirii, po czym wsiadł razem ze Strażnikami Galaktyki na statek, co pozwala sugerować, że powróci na ekran wraz z trzecią odsłoną perypetii grupy Star-Lora. Jak się okazuje, taka wizja niekoniecznie się sprawdzi.

O ile historia Iron Mana, Kapitana Ameryki czy Czarnej Wdowy dobiegła raczej końca, o tyle sprawa Thora jest nieco bardziej skomplikowana. Pozornie pozostawił stare życie za sobą, opuścił Avengers i wyruszył w nieznane, z tym że zabrał się na stopa z kimś, kogo losy na pewno będą kontynuowane. W tym miejscu zaczynają pojawiać się przypuszczenia, że to właściwie przesądza o jego powrocie – scenarzyści „Wojny bez granic” i „Końca gry”, Christopher Markus i Stephen McFeely, zdradzają w Empire Magazine, że wcale nie musi do tego dojść. Nie mieli zamiaru wpływać na to, co z kosmiczną grupą planuje zrobić James Gunn w „Strażnikach Galaktyki vol. 3”. Wszystko więc zależy od tego, czy reżyser zechce zmodyfikować – rzekomo już gotowy – scenariusz do swojego filmu.

Chris Hemsworth, odtwórca boga piorunów, bardzo optymistycznie podchodzi do ponownego zagrania Thora. Podkreśla, że uwielbia to robić, szczególnie, gdy może uczynić z tą postacią coś wyjątkowego. W każdym z dotychczasowych filmów o synu Odyna czuł, że przechodził zmiany i był innym bohaterem. Sam nie wie, czy zechcą go jako Asgardczyka… Strażnika Galaktyki, ale sądzi, że świetnie byłoby być częścią zespołu.

Obecnie aktor pozostaje na urlopie, który pozwoli mu odzyskać siły i poprzebywać odrobinę z rodziną. Bardzo istotne są dla niego teraz dzieci, które potrzebują ojca. Co prawda ma prasowe tourne i kilka reklam, ale oprócz tego nie zamierza robić niczego więcej. Na szczęście Gunn prawdopodobnie nie będzie w tym roku chciał rozpocząć zdjęć, ani przygotowywać aktorów, na razie realizuje drugą odsłonę „Legionu Samobójców” dla DC. Być może zatem Thor rzeczywiście zostanie z niepokorną ekipą na dłużej?


Źródło: empireonline.com/comicbook.com