Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tim Burton i Jane Goldman opowiadają o Osobliwym domu Pani Peregrine

 

W sieci pojawił się wywiad z reżyserem i scenarzystką ekranizacji powieści Ransoma Riggsa „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Zapraszamy do obejrzenia!

Produkcja powstała na zlecenie 20th Century Fox, reżyserią zajął się Tim Burton, a scenariusz do filmu napisała Jane Goldman („X-Men: First Class”, „Kingsman: The Secret Service”).

W tytułowej roli pojawi się Eva Green, a u jej boku nie zabraknie Asy Butterfielda, Chrisa O’Dowda, Elli Purnell, Allison Janney, Ruperta Everetta, Terence Stamp, Judi Dench i Samuela L. Jacksona.

Poniżej oficjalny opis fabuły:

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z „osobliwości”, którą sam został obdarzony.

Światowa premiera obrazu miała miejsce 28 września 2016 roku, a w polskich kinach film zobaczymy 7 października 2016 roku.