Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tim Burton o sequelu Soku z żuka

W październiku piszący sequel filmu Soku z żuka Seth Grahame-Smith poinformował, że dostał błogosławieństwo od reżysera oryginału, Tima Burtona. MTV News rozmawiało na temat projektu z Burtonem.

Na pytanie, czy jest w niego zaangażowany odpowiedział: Tak. Uwielbiam tę postać a Michael [Keaton] jest w tej roli świetny. Ciągle uważam, że to wspaniały i zabawny bohater, więc powiedziałem Sethowi: jeśli masz na to jakiś pomysł, działaj, a ja spojrzę potem na to świeżym okiem (…). Wydawał się bardzo podekscytowany. Radziłem mu spróbować nowych rzeczy, ale jeszcze do mnie z tym nie wrócił. Komentując planowany powrót Michaela Keatona do roli tytułowej, Burton stwierdził: Michael był świetny, na pewno w jakiś dziwny sposób znów się w to wpasuje.

Jak na razie nie wiadomo kto stanie za kamerą. Czyżby Burton rozważał taką możliwość, jeśli scenariusz będzie naprawdę dobry? W latach 90. planowano sequel, zatytułowany Beetlejuice Goes Hawaiian, którego reżyserią miał się zająć, ale projekt nie rozwinął się poza etap scenariusza