Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

To już oficjalne: Boba Fett dostaje solowy film! Znamy też reżysera

Disney oficjalnie potwierdził pogłoski, jakie krążyły w mediach od dłuższego czasu. Boba Fett będzie głównym bohaterem kolejnego spin-offu sagi „Gwiezdne Wojny”. Za kamerą produkcji stanie reżyser „Logana”, James Mangold.

Najsłynniejszy łowca głów z odległej galaktyki – Boba Fett – w końcu doczeka się swojego filmu! Simon Kinberg („X-Men”) będzie jednym z producentów widowiska, którego reżyserią zajmie się James Mangold („Logan”). Obaj twórcy wspólnie napiszą scenariusz produkcji.

Choć oficjalnie przyjmuje się, że bohater ten zadebiutował w „Imperium kontratakuje”, to mało kto wie, że tak naprawdę Boba Fett był obecny już w animacji „Star Wars Holiday Special”. Ale pojawił się nie tylko tam! Jednak zgodnie z oficjalną stroną Star Wars Boba Fett wcale nie zadebiutował na małym czy dużym ekranie. Pojawił się u boku Darth Vadera podczas małej parady w Kalifornii (24 września 1978 roku).

W swoich planach Lucasfilm i Disney mają solowy film Obi-Wanie Kenobim, a Kathlyn Kennedy wspominała ostatnio, że pierwszym w kolejce do realizacji będzie film z Lando Calrissianem w roli głównej!