Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

To: Rozdział 2 w zwiastunie

Warner Bros. Pictures i New Line Cinema opublikowały pierwszy wideozwiastun drugiego rozdziału widowiska grozy „To”.

Reżyser Andy Muschietti ponownie łączy Klub Frajerów, tym razem już jako dorosłych ludzi, którzy muszą wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło i ponownie zmierzyć się z koszmarem sprzed lat.

„To: Rozdział 2” to kontynuacja uznanego przez krytyków i niezwykle popularnego hitu z 2017 roku, któremu udało się zarobić na całym świecie ponad 700 milionów dolarów i zyskać miano najbardziej kasowego horroru w historii kina.

Zło powraca do niewielkiego Derry w stanie Maine co 27 lat, a chociaż dawnym przyjaciołom wydawało się, że powstrzymali tytułowego potwora raz na zawsze, monstrum ponownie zaczyna działać. Klub Frajerów po niemalże trzech dekadach odkąd rozszedł się na cztery strony świata, musi stawić czoło przyrzeczeniu.

Nominowana do Oscara Jessica Chastain („Zero Dark Thirty”, „Mama”) pojawia się w filmie w roli Beverly, Jamesa McAvoya („Split”, „Glass”) widzowie zobaczą jako Billa, Isaiah Mustafa („Shadowhunters: The Mortal Instruments”) sportretuje Mike’a, Bill Hader („Barry”, „The Skeleton Twins”) wystąpi jako Richie, Jay Ryan („Mary Kills People”) zagra Bena, James Ransone („The Wire”) odegra Eddiego, zaś Andy Bean („Allegiant”, „Power”) wcieli się w Stanleya. Bill Skarsgård jeszcze raz wróci w roli Pennywise’a.

Muschietti wyreżyserował film na podstawie scenariusza Gary’ego Daubermana („To”, „Annabelle: Narodzin zła”), będącego adaptacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. W produkcji swój udział wzięli także Barbara Muschietti, Dan Lin, Roy Lee Marty Ewing, Seth Grahame-Smith i David Katzenberg.

Premiera filmu przewidziana jest na 6 września 2019 roku.

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. To: Rozdział 2 ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie „To”.