Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Todd Phillips dementuje pogłoski o sequelu Jokera

Wiadomość o powstaniu “Jokera 2” zelektryzowała media chwilę temu. Dziś jednak entuzjazm fanów studzi reżyser widowiska Todd Phillips, który zaprzecza, że projekt sequela jest w planach Warner Bros.

O kontynuacji “Jokera” poinformował kilka dni temu serwis The Hollywood Reporter, który utrzymywał, że studio dało już zielone światło na realizację filmu. Widzowie, fani i media natychmiast zaczęli snuć przypuszczenia, kto będzie przeciwnikiem Jokera i jak Phillips poprowadzi fabułę.

W dyskusję włączył się również portal Deadline, który jako jeden z niewielu twierdził, że informacje o sequelu nie pojawiły się w żadnych oficjalnych źródłach związanych z filmem. Portal utrzymywał, że nie było żadnego spotkania włodarzy Warner Bros. z reżyserem. Z kolei Variety podało, że spotkanie się odbyło, ale nie zostały na nim podjęte żadne wiążące decyzje odnośnie “Jokera 2”.

Dziś jednak głos w sprawie zabrał główny zainteresowany, Todd Phillips, który w rozmowie z The Playlist powiedział:

Oczywiście, ktoś powiedział “sequel” i przyznaję, że pojawiło się to znikąd. Podobnie, jak informacje o spotkaniu, do którego nie doszło. Wszystkie te dyskusje są przedwczesne. Tak, gdy film z budżetem 60 mln zarabia ponad miliard, to kwestia sequela pozostaje opcją. Jednak nie było żadnej oficjalnej rozmowy na ten temat.

Informacje o pewnym sequelu “Jokera” okazały się być nieprawdziwe. Pozostaje czekać na decyzję wytwórni i oficjalne wiadomości od twórców. Czy kasowy sukces jedynki otworzy kiesę Warner Bros. i wytwórnia zwróci się do Todda Phillipsa o nakręcenie “Jokera 2”? Jak na razie nic nie jest wykluczone, bo “Joker” to bezsprzecznie jeden z największych sukcesów kasowych wśród widowisk na podstawie komiksów DC.