Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tom Cruise w remake’u klasycznej Mumii. Znamy też datę premiery!

Aktor pojawi się w nowej wersji klasycznego horroru. Produkcja Universal trafi do kin 9 czerwca 2017 roku.

To już oficjalne, że Cruise zagra główną rolę w nowej „Mumii”. Z kolei w rolę tytułową wcieli się Sofia Boutella („Kingsman: Tajne służby”). Film wyreżyseruje Alex Kurtzman, znany przede wszystkim jako producent i scenarzysta, a w swoim dorobku reżyserskim mający film „Ludzie jak my” i odcinki „Agentki o stu twarzach”. Tom Cruise nie będzie producentem, chociaż ma mieć duży wpływ na kształt filmu.

To nie pierwszy i nie ostatni klasyczny film grozy, za którego remake zabiera się Universal. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tle pojawiać się mają inne klasyczne potwory, by na koniec w kolejnym obrazie wystąpić razem, w stylu Avengersów, jak pisze slashfilm.com.

Wedle słów reżysera sprzed kilku miesięcy, należy się spodziewać prawdziwego horroru, a nie filmu akcji z jego elementami:

Zrobienie horroru jest naszym celem. Najtrudniejszą częścią jest to, jak połączyć horror z przygodą, suspensem lub akcją i zachować autentyczność wszystkich tych gatunków. W pewien sposób „Mumia”, zaczynając od filmu z Karloffem, była pierwszą, która to zrobiła. To było pierwsze połączenie horroru nie powiedziałbym – z akcją, ale na pewno z dużą dawką suspensu. Chodzi więc o to, jak wpleść inne elementy i zachować autentyczność każdego z nich, ale z całą pewnością w filmach o potworach będzie horror. Mamy nadzieję, że zaserwujemy go dużo i na dobrym poziomie – mówił Kurtzman.

Źródło: collider.com