Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tom Felton nie powróci do roli Draco Malfoya

W mediach co jakiś czas pojawiają się odżywają plotki o planowanych kolejnych produkcjach z Harrym Potterem, choć zarówno J.K. Rowling i obsada aktorska konsekwentnie zaprzeczają, że takie projekty są brane pod uwagę. Wiemy jednak kogo zabrakłoby na pewno w takim przedsięwzięciu.

Pomimo, że w planach nie ma żadnej kontynuacji Harry’ego Pottera, pojawiła się informacja, że Tom Felton nie będzie już wcielał się w postać Dracona Malfoya. Podczas eventu Celebration of Harry Potter Felton zapytany o możliwość powrotu w filmie kontynuującym przygody młodego czarodzieja powiedział:

Jestem zadowolony z postaci Malfoya i być może mógłbym pojawić się w jakimś filmie 4D za 20 lat jako stary Draco, ale jak na razie – nie.

Jak widać aktor nie przekreślił ostatecznie możliwości pojawienia się w serii, ale na najbliższe kilka lat raczej niechętnie wcieliłby się w Dracona. Nie ma żadnych przesłanek dotyczących możliwych filmów kontynuujących historię stricte dotyczącą Harry’ego, ale czas pokaże, czy kwestie finansowe nie skłonią twórców do ponownego zainteresowania serią.

Od swojej roli nie odcina się także Daniel Radcliffe, główna gwiazda serii „Harry Potter”, który wielokrotnie podkreślał, że jego ewentualny powrót zależeć będzie od wielu czynników, a przede wszystkim od dobrego scenariusza projektu.