Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tom Hanks głównym antagonistą disneyowskiego Dumbo

Niedawno pojawiły się informacje, że Will Smith ma zagrać główną rolę w disneyowskiej produkcji “Dumbo”, czyli remake’u klasyki w wersji live-action. Reżyseruje Tim Burton. Wygląda na to, że nie jest to jedyna rola, którą studio próbuje obsadzić, ponieważ najnowsze doniesienia wskazują na to, że czarny charakter zostanie sportretowany przez Toma Hanksa.

Hanks pojawił się w trzech filmach w 2016 roku, a były to “A Hologram For the King”, “Sully” i “Inferno”. W tym roku aktor zaprezentuje się u boku Emmy Watson i Johna Boyega w produkcji “The Circle”, a także zajmie się produkcją filmu “Felt”, opowiadającego o aferze Watergate. Dodatkowo usłyszymy go jako Woody’ego w “Toy Story 4”, którego premiera wyznaczona jest na 21 czerwca 2019.

Will Smith w „Dumbo” wcieli się w ojca dzieci, które zaprzyjaźniają się z tytułowym słonikiem po zobaczeniu go w cyrku. Jeżeli aktor nie wycofa się z projektu, ma to mieć znaczący wpływ na długo oczekiwany sequel “Bad Boys For Life” od Sony, ponieważ okres zdjęć obu produkcji pokrywa się. Początkowo drugi film miał pojawić się 12 stycznia 2018, ale jeśli Smith postawi na “Dumbo”, to premiera zostanie przesunięta (lub plany związane z filmem zostaną zarzucone).

Oryginalna bajka o Dumbo opowiadała o małym słoniku z ogromnymi uszami i ekstremalnie małą pewnością siebie. Wraz z myszką Timothym próbuje wykorzystać swój potencjał i przezwyciężyć przeciwności losu. Nowa wersja od Tima Burtona ma być mieszanką CGI i live-action. Nie wiadomo, czy film będzie znacząco odbiegał od oryginału.

W zeszłym roku Lisa Lange z organizacji PETA wystosowała list otwarty do Tima Burtona kwestionując etyczność wykorzystania w filmie żywych zwierząt, jednakże producenci zapewniają, że wszystkie stworzenia pomocne przy tworzeniu produkcji zaraz po zdjęciach przechodzą na emeryturę.