Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tom Hardy i George Miller o kontynuacji Mad Max

Minęło już prawie półtora roku odkąd „Mad Max: Fury Road” wszedł z przytupem na ekrany kin. Fani są nadal spragnieni i chcieliby zobaczyć kolejną część tego postapokaliptycznego widowiska. Podobnie i Tom Hardy, który sam chętnie zobaczyłby sequel, który prawdopodobnie będzie się nazywał „Mad Max: The Wasteland”.

Podczas jednego z wywiadów został zapytany o to, czy sequel jest w trakcie tworzenia. Oto co odpowiedział:

Tak, wierzę w to! Nie wiem, kiedy rozpoczną się zdjęcia, ale wierzę że to się dzieje. Jest wokół tego kilkoro ludzi. Czekam aż do mnie zadzwonią. To było dobre!

Charlize Theron również przyznała, że chętnie zagrałaby ponownie Furiosę. Reżyser George Miller podkreślał wielokrotnie, że ma plany na więcej części, ale obecnie nie jest w stanie podać choćby przybliżonych terminów premier. A teraz Tom Hardy niemal potwierdził, że również będzie na planie.

Pojawiło się kilka informacji, że „Mad Max: The Wasteland” będzie prequelem. Niektóre doniesienia mówią o tym, że jest on w okresie pre-produkcji, a zdjęcia już niebawem rozpoczną się w Australii, ale nie jest to do końca prawdą:

Rozmawialiśmy z wytwórnią (Warner Bros), ale która z dwóch historii pojawi się w kinach jako następna, tego nie wiem. Zanim zrobię cokolwiek z „Mad Maxa”, chciałbym nakręcić mały film bez efektów specjalnych, po prostu krótszy projekt. Kręciliśmy „Fury Road” przez osiem miesięcy… to długo. Każdy dzień w upale i kurzu, te wszystkie akrobacje, to bardzo męczące. Mamy zaplanowane kolejne dwa filmy, ale plany na przyszłość. – mówi Miller.

„Mad Max: Fury Road” w skali światowej zarobił 378 mln dolarów. Został okrzyknięty najlepszym filmem 2015 roku, zdobył sporo nominacji do Oscara i część z nich udało mu się wygrać. Dlatego Warner Bros na pewno podejmie pozytywną decyzję o nakręceniu sequela!