Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tom Holland przyczynił się do powrotu Spider-Mana do MCU

Jesteśmy świeżo po ogłoszeniu, że Sony i Disney doszły do porozumienia w sprawie Spider-Mana i superbohater powróci w kolejnym widowisku MCU. Jak się okazuje jest w tym duża zasługa Toma Hollanda, który w krytycznym momencie negocjacji załagodził nastroje i przypomniał wytwórniom, że ich decyzje mają wpływ na miliony fanów Pajączka na całym świecie.

Aktor wcielający się superbohatera osobiście wielokrotnie kontaktował się zarówno z prezesem Disneya Bobem Igerem oraz prezesem Sony, Tomem Rothmanem i nakłaniał oba studia do podjęcia dalszych rozmów. Włodarze wytwórni zaczęli skłaniać się ku zgodzie, gdy Holland pokazał im dowody na wsparcie rzeszy fanów z całego świata.

Konflikt został zażegnany: Sony i Disney ustalili nowy sposób podziału zysków i dzięki temu stał się możliwy tymczasowy powrót Spider-Mana do kinowego uniwersum Marvela. Umowa gwarantuje Disneyowi 25% zysku z całkowitych przychodów i zarazem zobowiązuje studio do 25% wkładu na poniesione koszty produkcji filmu.

Nowa część przygód Spider-Mana wejdzie do kin 16 lipca 2021 roku. W roli głównej powróci oczywiście Tom Holland, a za kamerą stanie prawdopodobnie twórca dwóch poprzednich odsłon cyklu, Jon Watts.