Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tomasz Kot w Marvelu?

Pojawiły się plotki jakoby Tomasz Kot był brany pod uwagę jako odtwórca jednego z bohaterów nadchodzącego widowiska “The Eternals” (“Przedwieczni”). 

The Eternals” ma wyreżyserować Chloé Zhao (“Pieśń braci moich”, “Jeździec”), z kolei scenariusz opracowują bracia Matthew i Ryan Firpo, dla których to pierwszy tak poważny projekt. A fabuła widowiska ma opierać się na serii komiksów stworzonej przez Jacka Kirby’ego w 1976 roku (w późniejszych reinkarnacjach komiksu udział brał m.in. Neil Gaiman).

Tytułowi “Eternals” (Przedwieczni) to rasa stworzona przez Celestian (jednym z nich był Ego, ojciec Star Lorda z wariantu MCU), mająca stać na straży Ziemi, niejako w opozycji do Deviantów, drugiej rasy wykreowanej przez Celestian. Sami Przedwieczni postrzegani byli przez śmiertelników jako bogowie, zarówno ze względu na ich nadprzyrodzone zdolności, jak i na nieskazitelny wygląd.

Ponadto, twórcy chcą, aby w “Eternals” pojawiła się pierwsza otwarcie homoseksualna postać. Co więcej, aktor szukany do tej właśnie roli powinien akceptować odmienną orientację i być w średnim wieku, z kolei względem narodowości czy koloru skóry w castingu podobno nie ma ściśle określonego typu.