Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Transformers 5 będzie wiązać się ze spin-offem Bumblebee?

Latem 2014 roku Paramount zebrał wszystkich tych, którzy byli zaangażowani w pisanie historii „Transformers” na czele z Akivą Goldsmanem. Jednym z najnowszych spin-offów będzie dotyczył Bumblebee, a historię napisała Christina Hodson. Premiera filmu ma mieć miejsce w 2018 roku, a w ostatnim wywiadzie producent, Lorenzo di Bonaventura, dał pewne wskazówki na temat fabuły i potwierdził, że „Transformers: The Last Knight” będzie miał premierę 23 czerwca 2017 roku i być może pokaże pewne powiązania ze spin-offem o Bumblebee.

Lorenzo di Bonaventura zapowiedział, by w „Transformers: The Last Knight” nie oczekiwać zbyt wielu nawiązań do solowego filmu Bumblebee’ego:

Czasami jest odpowiedź. Nie zawsze, bo myślę, że wtedy czujesz się tak, jakbyś próbował te wszystkie widgety powiązać razem, a wówczas stanie się to zbyt staranne. Ale myślę – nie myślę, wiem – że są tam [Transformers: The Last Knight] pewne rzeczy, które mają bezpośredni związek. Zobaczycie kilka naprawdę odjazdowych rzeczy. Nie musicie wiedzieć, że to podwaliny do innego filmu, ale tam są. Więc prawdopodobnie, jeżeli chodzi o takie istotne sprawy, to są dwie czy trzy rzeczy, które naprawdę mają mocny aspekt, ale jest też wiele innych, małych rzeczy. Ale nie robimy tego filmu po to, aby zacząć kolejne. To właśnie próbuję powiedzieć. Jeżeli zbyt wiele z tego wyniesiesz, to przestaniesz myśleć o samym filmie. A ten film i dwie linie mitologiczne, w pewnym sensie, dają swobodę, aby iść w innych kierunkach. A potem albo mogą, jednak też nie muszą bezpośrednio wiązać się z innym filmem, ale to otwarte uniwersum i myślę, że pod względem filmowym najbardziej prowokacyjne.

Wśród innych twórców zaangażowanych w uniwersum „Transformers” pojawiają się Robert Kirkman („The Walking Dead”), Art Marcum i Matt Holloway (“Iron Man”), Zak Penn (“Pacific Rim 2”), Jeff Pinkner (“The Amazing Spider-Man 2”), Andrew Barrer i Gabriel Ferrari (“Ant-Man”), Christina Hodson (“Gotham City Sirens”), Lindsey Beer i Geneva Robertson-Dworet (“Tomb Raider”). Wiele osób ma nadzieję, że będą się isnpirować zarówno serialem animowanym, jak i komiksami. Oto co w tym temacie ma do powiedzenia producent:

Połączone zostanie jedno i drugie. Myślę, że złożono to razem na wzór ksiąg biblijnych, jeżeli coś będzie, to znajdą się tam wszystkie mitologie, które zostały stworzone. Choć niektóre rzeczy z komiksów, nie do końca pasują do serialu i filmu, dlatego trzeba zrobić selekcję – było kilka ostrych krawędzi, które wymagały zaokrąglenia, ale wiecie, piąty film nadchodzi, jest dużo mitologii i sporo mamy już ustalone. – zapowiedział Bonaventura.