Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Trening Paula Atrydy na nowym zdjęciu z Diuny

Timothée Chalamet portretuje postać Paula Atrydy w nadchodzącej ekranizacji „Diuny” Franka Herberta. Reżyser widowiska w rozmowie z Empire zdradził kilka szczegółów na temat głównego bohatera i zaprezentował na łamach magazynu nowe zdjęcia promocyjne.

Trzon obsady „Diuny”stanowią: Timothée Chalamet (Paul Atryda), Josh Brolin (Gurney Halleck), Oscar Isaac (Leto Atryda), Rebecca Ferguson (Lady Jessica) i Jason Momoa (Duncan Idaho). W widowisku zagrają też m.in. Dave Bautista (Glossu “Bestia” Rabban), Stellan Skarsgård (Baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Wielebna Matka Mohiam), David Dastmalchian (Piter De Vries), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani) i Chang Chen (Wellington Yueh).

W rozmowie z Empire reżyser „Diuny” Denis Villeneuve porównał Paula Atrydę do Michaela Corleone w „Ojcu chrzestnym”:

– To bohater, który spełnia swoje przeznaczenie, choć nie jest ono tym, czego sam chce od życia. (…) Po zamachu na ojca staje się mężczyzną. Jego przeżycie staje się uzależnione od umiejętności podejmowania właściwych decyzji i reakcji na niebezpieczne sytuacje.

– zdradza filmowiec.

– Moim zdaniem to piękna historia osoby, która odnajduje wewnętrzną siłę. Młody Paul szuka swojego ja i miejsca we wszechświecie. Jednak wciąż jest stawiany przed wyborami, jakich nie musiał podejmować żaden z jego przodków. Jego empatia, ciekawość innych ludzi i kultur to coś, co uratuje mu życie.

– dodaje Villeneuve.

Produkcją obrazu zajęli się Thomas Tull, Mary Parent oraz Cale Boyter, a na stanowiskach producentów wykonawczych zasiedli Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert.

„Diuna” ma wejść do kin 18 grudnia 2020 roku.

 

Timothée Chalamet (Paul Atryda)