Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Tron: Uprising nowy zwiastun

Stacja Disney XD opublikowała nowe promo serialu „Tron: Uprising” („Tron: Rebelia”), za który odpowiadaja twórcy filmu „Tron: Dziedzictwo”.

W obsadzie są także Fred Tarasciore (CLU), Lance Henriksen (generał Tesler), Mandy Moore (Mara, program pomagający Beckowi) i Bruce Boxleitner jako Tron. Za muzykę będzie odpowiadać Joseph Trapanese, który pracował z Daft Punk nad „Tron: Dziedzictwo” jako orkiestrator i aranżer.

Akcja rozgrywa się przed drugim filmem kinowym. Beck, młody program staje się przywódcą rewolucji w komputerowym świecie znanym jako Sieć. Jego misją jest uwolnienie domu i jego przyjaciół spod władzy złowieszczego CLU i jego prawej ręki, generała Teslera. Beck będzie szkolony przez samego Trona – największego wojownika w historii Sieci. Tron także będzie dla niego mentorem i przewodnikiem podczas przemiany z młodego, impulsywnego młodzieńca w mężnego i potężnego przywódcę. Beck przyjmuje tożsamość Trona i staje do walki z Teslerem i jego armią.

Pierwotnie zapowiadano, że w kwietniu 2012 roku pojawi się mikroserial, który będzie wstępem do serialu. Premiera „Tron: Uprising” zaplanowana jest na czerwiec tego roku. Ma być to połączenie animacji rysowanej z komputerową – wszystko ma być utrzymane w stylistyce filmu „Tron: Dziedzictwo”.