Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Trylogia Jurassic World w planach Spielberga i Trevorrowa?

Jak ogłosiła prezes wytwórni Universal Pictures, Donna Langley, możemy być pewni, że reżyser Colin Trevorrow we współpracy ze Stevenem Spielbergiem, przygotują trylogię „Jurassic World”.

Chyba nikt z twórców i producentów „Jurassic World” nie spodziewał się tak kolosalnego sukcesu produkcji. Film pobił niemal każdy rekord i zachwycił światową publiczność. Od momentu premiery film piął się w górę na listach box office.

Już w lipcu studia Universal Pictures i Amblin Entertainment oficjalnie poinformowały, że „Jurassic World 2” pojawi się w kinach 22 czerwca 2018 roku. W obsadzie ponownie zobaczymy gwiazdy pierwszej części – Chrisa Pratta oraz Bryce Dallas Howard. Reżyser jedynki, Colin Trevorrow, ponownie stworzy scenariusz „Jurassic World 2” wspólnie z Derekiem Connollym. Producentami wykonawczymi zostali Steven Spielberg i Frank Marshall. Stanowisko reżysera produkcji nie jest jeszcze obsadzone.

Dziś natomiast oficjalnie potwierdzono, że w planach Trevorrowa i Spielberga jest stworzenie pełnej trylogii „Jurassic World”. Jak powiedziała Donna Langley, nic nie stoi twórcom na przeszkodzie:
„Trevorrow i Spielberg obecnie pracują nad zarysem projektu. Mają już gotowe pomysły na dwa kolejne filmy. Od razu całość zaplanowali jako trylogię, bez naszej wiedzy, co było dla nas zaskakujące.” – podkreśliła prezes Universal Pictures.

Mimo, że niedawno Trevorrow mówił iż nie ma zamiaru ponownie zająć się reżyserią kolejnych części „Jurassic World”, to jak widać twórca nie rezygnuje z pracy nad dochodową franszyzą. Obecnie pisze scenariusz do „Jurassic World 2”.