Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Trzeci Hobbit bez scenariusza i budżetu

Informowaliśmy, że Peter Jackson postanowił, w porozumieniu ze studiem, że powstanie także trzecia część Hobbita. Poznajemy nowe informacje.

Gdy Peter Jackson ogłosił światu informacje, wszyscy zakładali, że szczegóły finansowe zostały ustalone. Źródło portalu THR informuje, że trzecia część nie ma na tę chwilę budżetu ani ukończonego scenariusza. Studio Warner Bros. obdarzyło Petera Jacksona wielkim zaufaniem, gdy zgodzili się na jego wizję, bez ustalania szczegółów.

Wiemy, że pierwsze dwa filmy mają łączny budżet 500 mln dolarów. The Hobbit 3 (tytuł roboczy) na pewno będzie mniej kosztować, bo część materiału, który tutaj wykorzystają, została już nakręcona.

Jako że Hobbit: Niezwykła podróż jest już ukończony, a pracę nad finalizacją drugiej części trwają, Jackson i scenarzyści muszą uważnie pracować, by nie napisać czegoś w sprzeczności z poprzednimi filmami. Jeśli zostanie popełniony jakikolwiek błąd, nie będzie czasu na ewentualne poprawki w Niezwykłej podróży.

Przypomnijmy, że trzeci film nie będzie tylko oparty na książce Hobbit, ale w dużej mierze na notatkach Tolkiena i innych dostępnych materiałach o Śródziemiu, które mają umożliwić opowiedzenie historii zgodnej z wizją twórców.

Na premierę filmu Hobbit: Niezwykła podróż przygotowano specjalną limitowaną edycję okularów 3D, które będą wręczane na pokazach.