Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Trzeci i czwarty sezon Gry o tron kręcone jednocześnie?

Pojawiają się nieoficjalne doniesienia z planu drugiego sezonu Gry o tron, że stacja HBO planuje nakręcić sezon trzeci i czwarty jednocześnie, co być może skróci czas oczekiwania pomiędzy nimi.

Mimo że obecnie kończą się zdjęcia do dopiero drugiego sezonu serialu, zamówienia kolejnych serii zdają się być tylko formalnością. Kilkanaście tygodni temu scenarzyści serialu wyjawili, że ekranizacja trzeciego tomu Pieśni Lodu i Ognia, zatytułowanego Nawałnica mieczy, nie zawrze się w jednym sezonie (nie sprecyzowali natomiast, czy będą to dwa, czy trzy). Teraz portal Winter is Coming donosi, że HBO planuje zamówić trzeci i czwarty sezon swojej flagowej produkcji i nakręcić je jednocześnie (tak jak było to chociażby z trylogią Władca Pierścieni Petera Jacksona).

 

Powodów do takiej decyzji może być wiele. Po pierwsze – nakręcenie od razu dwóch sezonów z pewnością zmniejszy koszta produkcji przy zachowaniu tego samego, wysokiego poziomu, co w poprzednich sezonach. Z drugiej strony główni aktorzy otrzymaliby dużą lukę czasową, umożliwiającą im udział w innych projektach. Możliwe też, że z racji faktu, iż sezon trzeci i czwarty obejmowałby jeden tom, w którym jest nieporównywalnie więcej akcji i wątków niż w poprzednich, HBO zechce skrócić czas oczekiwania między sezonami i umieści trzeci w midseasonowej ramówce, a czwarty w jesiennej.

Jak tylko pojawi się oficjalna informacja od HBO albo ekipy serialu, na pewno Was poinformujemy.

Drugi sezon Gry o tron, będący ekranizacją drugiego tomu Pieśni Lodu i Ognia, zatytułowanego Starcie królów, wraca na ekrany w kwietniu 2012 roku. Niedawno miała też miejsce polska premiera pierwszej części piątego tomu, zatytułowanego Taniec ze smokami.

Poniżej przedstawiamy krótki filmik z planu drugiego sezonu:

 

{youtube width=”500″}pE12H1HorUU{/youtube}