Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Trzy filmy na podstawie prozy Sandersona w drodze!

Firma DMG Entertainment zobowiązała się do zainwestowania aż 270 milionów dolarów w stworzenie ekranizacji trzech filmów na podstawie twórczości Brandona Sandersona (kwota ta ma pokryć połowę kosztów produkcji), nabywając tym samym prawa do serii “Cosmere”. To jedna z najdroższych umów tego typu, które podpisano w tym roku! DMG nie było jedyną firmą starającą się o prawa, ale przebiło całą konkurencję.

Sam pisarz skomentował:

Ludzie z DMG nie są tylko producentami czy fundatorami. To fani. Od naszego pierwszego spotkania wiedziałem, że rozumieją moją wizję oraz założenia “Cosmere”, dzięki czemu jestem tak bardzo podekscytowany, pracując z nimi w przenoszeniu wizji uniwersum na ekran.

Z kolei Dan Mintz, procudent z DMG, oświadczył:

DMG jest wszystkim tym, czym globalne marki rozrywkowe, starające się tworzyć dla filmowej widowni z całego świata, a biblioteka Sandersona z obecnym i przyszłym materiałem zapewnia jedną z największych historii o bohaterach, jakie kiedykolwiek stworzono.

Za scenariusz pierwszej części, czyli adaptacji “Drogi Królów”, odpowiadać będą Patrick Melton i Marcus Dunstan – duet odpowiedzialny za serię “Piła”. Obok Dana Mintza producentami wykonawczymi zostali Joshua Bilmes oraz sam Brandon Sanderson. Planowana jest także ekranizacja pierwszego tomu cyklu “Z mgły zrodzony”.