Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Twórca scenariusza o ekranizacji Uncharted

Po sześciu latach zawieszenia Sony w końcu rusza z projektem „Uncharted”. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że reżyserem został Shawn Levy, a scenariusz napisze Joe Carnahan. Panowie spotkali się ostatnio i wspólnie stwierdzili, że Nathan Drake będzie antytezą Indiany Jonesa.

Carnahan wyznał nawet, że bardzo chętnie zostałby reżyserem, ale przypadła mu jednak w udziale praca nad scenariuszem projektu. Oto co ma on do powiedzenia na temat Nathana Drake’a:

Mogę Wam powiedzieć, że usiedliśmy razem z Shawnem Levym w zeszły weekend i ten koleś ma fantastyczną wiedzę. Rzecz w tym, że Shawn to niesamowicie zdolny, bardzo wykwalifikowany i utalentowany facet, siedzisz z nim 5 minut i już wiesz, dlaczego odniósł taki sukces. Myślę, że on rozumie, jaką ogromną słabość mamy oboje do „Poszukiwaczy zaginionej Arki” i jest w stanie zrobić naprawdę wiele rzeczy. Mogę Wam zdradzić tyle: to, co napisałem to taki anty- Indy: koleś, w sensie uwielbiania dla muzeów i chęci ochrony tamtejszych artefaktów. On taki nie jest! To złodziej i kanciarz, jest jak plaga. On i jego pomagier Sully, nie są dobrymi facetami, ale są lepsi niż źli goście. Wiecie, to jest gra, oczywiście, że są łotrzykami i nie mają z tym problemu, nawet w pierwszej rozgrywce. Myślę, że to będzie… że to naprawdę prawdziwa szansa. Byłem bardzo zadowolony, kiedy Shawn wszedł na pokład, bo uwielbiam Złych Facetów i naprawdę chcę to zobaczyć. – podkreślił twórca.

Joe Carnahan został zapytany, jakie elementy gry zamieści w swojej wizji. Oto, co odpowiedział:

Na pewno sygnet. Magnes żniw, całą legendę o Francisie Drake’u i jego pochodzeniu, jego rodowód. Pomyślałem, że to ważne. Macie do czynienia z kolesiem, który jest sierotą i w taki sposób do tego podszedłem. Jakie rzeczy są istotne dla kogoś, kto jest sierotą? W czwartej grze wszystko zostaje rozwiane, ale ja wciąż uważam, że to coś interesującego. Jakie wymówki możesz mieć względem kreowania postaci Drake’a, jeżeli trzymasz się tego pojęcia, że był on dziedzicem wielkiego odkrywcy? Przodka, który był niewątpliwie nikczemnym, ale zarazem wspaniałym odkrywcą? W jakiś sposób wierzysz, że to twoje prawo krwi. Oszukiwałeś sam siebie? Jest kilka ciekawych rzeczy w tej postaci, które można tutaj zrobić. Zatrzymałem kilku bohaterów, których lubię i nieco ich zresetuję w obrębie tego świata, że pozostaną imiona i znajome twarze, ale nie będą koniecznie tymi, kim byli w grze. Nie mogę sobie wyobrazić, że fani „Uncharted” będą niezadowoleni, przynajmniej ze scenariusza. – zapowiada Carnahan.

Gry prezentują postać Nathana Drake’a, potomka Sir Francisa Drake’a, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć zaginionego miasto El Dorado.