Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Twórcy Przebudzenia mocy wyjaśniają przemianę Bena Solo w Kylo Rena

 

W „Przebudzeniu Mocy” mieliśmy okazję zobaczyć dziecko Księżniczki Lei i Hana Solo, Kylo Rena. Dawniej nazywał się Ben i nic nie wskazywało na to, że przejdzie na Ciemną Stronę Mocy, ale stało się. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że Leia Organa i Han nie byli zbyt opiekuńczymi rodzicami.

Reżyser J.J. Abrams oraz Adam Driver (odtwórca roli Kylo Rena) postanowili zająć stanowisko w tym temacie. Driver wyjaśnia jak Han i Leia porzucili Bena, gdy jeszcze był dzieckiem:

Jeżeli potraficie sobie wyobrazić jego postawę, w czasach młodości, posiadającego te wszystkie wyjątkowe moce w trakcie procesu ich formowania, ale w połączeniu z nieobecnością rodziców, to staje się po prostu egoistyczny, zagubiony w świecie, w którym dorastał. Czuje się porzucony przez najbliższych mu ludzi. Myślę, że to z tego powodu jest zły, niesie ze sobą ogromny żal. – powiedział Driver.

Abrams dodał, że to dało Snoke’owi możliwość przeciągnięcia Bena na Ciemną Stronę:

To coś więcej niż posiadanie w sobie „złego ziarna” jako dziecko. Snoke wziął go sobie na cel i wiedział, że ten dzieciak będzie niesamowicie potężny jeżeli chodzi o Moc i chciał go jako sojusznika.

Całe wyjaśnienie możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo: