Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ubisoft o pieniądzach z Assassin’s Creed

Ubisoft, francuski wydawca gier z serii „Assassin’s Creed”, podjął bardzo nieoczekiwane działania – Alain Corre, ich europejski lider stwierdził, że “nie mają zamiaru zarobić na filmie wiele pieniędzy”. To dość niecodzienne, by studio ogłaszało coś takiego przed premierą jednego ze swoich najbardziej oczekiwanych filmów.

Internauci zaczęli podejrzewać, że Corre nie bardzo wierzy w sukces produkcji z udziałem Michaela Fassbendera – teraz Ubisoft postanowił rozjaśnić nieco stanowisko Corre’a:

Wizją Ubisoft jest kreowanie najwyższej jakości rozrywki i nowych doświadczeń. Jeśli chodzi o film, współpracujemy blisko z New Regency i 20th Century Fox, a także z całą utalentowaną obsadą i ekipą produkcyjną – daje nam to pewność, że dostarczymy fanom najlepszą jakość. Wierzymy, że ta odsłona “Assassin’s Creed” pozwoli nam na zadowolenie zarówno graczy, jak i kinomanów.

Ubisoft nie odniósł się oczywiście do tego, w jaki sposób mają zamiar zarobić pieniądze, jednakże wzmianka o 20th Century Fox może wskazywać na to, że produkcja dostanie jakieś wsparcie finansowe od wytwórni.

„Assassin’s Creed” reżyseruje Justin Kurzel, a główną rolę otrzymał Michael Fassbener. W obsadzie znaleźli się również Marion Cotillard, Jer Michael K. Williams. Film ma pojawić się w kinach 21 grudnia tego roku.