Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ultimates w kolejnej fazie MCU?

W mediach pojawiły się pogłoski, jakoby w przyszłości w Kinowym Uniwersum Marvela miała zagościć kolejna supergrupa – Ultimates.

Serwis HN Entertainment utrzymuje, że Marvel Studios przymierza się do kolejnego dużego przedsięwzięcia. Ma być nim wprowadzenie na wielki ekran grupy Ultimates.

„Ultimates” to seria komiksowa, którą stworzyli Mark Millar (scenariusz) i Brian Hitch (rysunki). Zadebiutowała w 2002 roku i jest uwspółcześnioną odsłoną przygód grupy Avengers, gdzie Nick Fury formuje nowy zespół do walki z największymi zagrożeniami, o kosmicznej skali. W skład Ultimates wchodzili m.in. Kapitan Marvel, Czarna Pantera, America Chavez, Hawkeye czy Thor.

Oficjalny opis tomu „Ultimates – 1 – Superludzie” wydanego przez Egmont w 2004 roku:

Bestseller amerykańskiego rynku komiksowego! Nowe, uwspółcześnione przygody klasycznej supergrupy Marvela. Przedstawiciel rządowej agencji TARCZA – Agent Nick Fury, poszukuje osób posiadających nadzwyczajne moce. Postanawia powołać grupę, której zadaniem będzie ratowanie świata przed największymi zagrożeniami. Tylko, czy grupa złożona z tak różnych osobowości jest w stanie ze sobą współpracować?