Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Unicestwienie VanderMeera w kinach w przyszłym roku!

Ekranizacja pierwszego tomu cyklu „Southern Reach” – „Unicestwienie” zadebiutuje na wielkim ekranie już na początku 2018 roku.

„Unicestwienie” („Annihilation”) otwiera trylogię science-fiction Jeffa VanderMeera. Filmem, reżyserią i scenariuszem, zajął się Alex Garland, twórca odpowiedzialny m.in. za „28 dni później” i „Ex Machina”. Wśród obsady nie zabraknie hollywoodzkich gwiazd – Natalie Portman, Oscara Isaaca, Jennifer Jason Leigh, Giny Rodriguez czy Tessy Thompson. Światowa premiera „Annihilation” jest zaplanowana na 23 lutego 2018 roku, a do polskich kin film wejdzie z miesięcznym opóźnieniem – 23 marca przyszłego roku.

Poniżej znajdziecie oficjalny opis powieści „Unicestwienie”, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwartego:

Pełna grozy opowieść, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia.

Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

„Unicestwienie”, pierwsza część nowej trylogii Jeffa VanderMeera, to obowiązkowa pozycja dla miłośników klasycznej fantastyki – książek Silverberga, Harrisona, braci Strugackich i Lema – oraz dla fanów literatury grozy najwyższej próby.

Wciągająca opowieść o spotkaniu z Nieznanym, które zamienia się w spotkanie z samym sobą. Historia, która stawia pytania o tożsamość, relacje z innymi i własne ograniczenia. To podróż w głąb Strefy X i w głąb psychiki głównej bohaterki.

vann cover