Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Universal Monsters z datami premier

 

Studio Universal jakiś czas temu zapowiedziało powstanie filmów, które podlegać będą pod tak zwane Universal Monsters. Będą to opowieści o klasycznych potworach, a historię rozpocznie w 2017 roku reboot „The Mummy”. W 2018 pojawi się kolejny film, jednak o jeszcze nieznanym tytule. Trzeci film został zapowiedziany na 15 lutego 2019 roku.

Nad uniwersum potworów Universal pieczę sprawują Chris Morgan i Alex Kurtzman. Wśród twórców poszczególnych scenariuszy pojawia się Aaron Guzikowski, Noah Hawley oraz Ed Solomon. Dodatkowo Kurtzman reżyseruje „The Mummy”, która zadebiutuje na ekranach kin 9 czerwca przyszłego roku. Zdjęcia do filmu już trwają, a w głównych rolach pojawia się Tom Cruie i Sofia Boutella.

Jednak do tej pory nie wiadomo, jakie potwory pojawia się w roku 2018 i 2019. Możliwości są następujące: „The Invisible Man” (gdzie rolę już otrzymał Johhny Depp), „Bride of Frankenstein” (nad scenariuszem pracuje David Koepp) oraz „The Wolfman” (scenariusz od Guzikowskiego).

Początkowo pojawiały się plotki sugerujące, że filmy z tego uniwersum będą mocno odbiegać od oryginalnych historii i będzie to bardziej akcja i przygoda, a nie horror. Jednak Kurtzman zapewnia, że tak nie będzie:

Obiecuję, że zobaczycie w tych filmach horror. Naszym celem jest nakręcenie horroru. Sztuczką jest to, w jaki sposób połączymy horror z przygodą, humorem czy akcją i pozostaniemy wierni wszystkim tym gatunkom razem. – mówi Kurtzman.

Dodatkowo 20 kwietnia 2018 ma się pojawić jeszcze jeden film od Universal – komedia tylko dla dorosłych.