Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Universal Pictures ujawnia szczegóły budowy potwornego uniwersum

Strategia Universal Pictures zakłada zbudowanie własnego uniwersum w oparciu o potwory z klasycznych filmów grozy. Jednym z bohaterów będzie słynny łowca wampirów, Van Helsing, ale pojawią się również Drakula, Frankenstein i Mumia.

W momencie, gdy każda wytwórnia pragnie zbudować, lepiej lub gorzej, pomyślane filmowe uniwersum superbohaterów, Universal Pictures stawia na potwory. Właśnie w tym studio powstały klasyczne horrory o Drakuli, Frankensteinie i Wilkołaku. Teraz producenci pragną wykorzystać tradycje studia w budowie nowego uniwersum filmowego.

Nad nowymi wersjami klasycznych kinowych potworów pracować będą Alex Kurtzman („Star Trek”, „Mission: Impossible III”, „Niesamowity Spider-Man 2”) oraz Chris Morgan („Komórka”, „Szybcy i wściekli 7”, „47 roninów”). Będą oni nadzorować prace zespołu, który ma na celu odświeżenie klasycznych elementów kultowych horrorów studia. Jednym z zadań scenarzystów było m.in. obejrzenie starych produkcji Universala z Borisem Karloffem i Belą Lugosim, by zorientować się jak najlepiej w tematyce.

Jak podkreślił w wywiadzie Chris Morgan, studio planuje zbudowac jak najbardziej realny świat: „Chcemy zgłębić tematykę rodzinnej tożsamości, pochodzenia i genezy tych postaci. Jednym z pytań, jakie zadamy będzie to, gdzie jest moje miejsce w świecie?”.

Universal Pictures, mimo że nie chce naśladować kinowego uniwersum Marvela, to podpatrzyło u niego kilka przydatnych idei. Wzorem Drużyny Avengers, Drakula, Frankenstein i pozostałe postacie będą spotykać się ze sobą nawzajem w solowych filmach. Projekt uniwersum Universala obejmuje jeden film rocznie. Pierwsza zadebiutuje „Mumia”, do której zdjęcia zaczną się 2016 roku, następnie „Van Helsing”, „Drakula”, „Narzeczona Frankensteina” i „Wilkołak”.

Zarówno Alex Kurtzman, jak i Chris Morgan są pewni, że widzowie czekają na zmiany i powiew nowości, po dekadzie w której Kapitan Ameryka i Batman ratują świat. Nie da się ukryć, że coś w tym jest.