Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Uniwersum Niesamowitego Spider-Mana mogło wyglądać inaczej


Produkcja „Niesamowity Spider-Man 2” z Andrew Garfieldem w roli głównej miała rozpocząć uniwersum Spider-Mana, gdzie swoje miejsce znalazłyby filmy w rodzaju „Sinister Six”. Jednak te wielkie plany nigdy nie doczekały się realizacji, ale jeśli ciekawi Was co jeszcze zamierzali twórcy z Sony, to zapoznajcie się ze słowami Marca Webba, reżysera dwóch filmów z Garfieldem.

Przed trzecią odsłoną „Niesamowitego Spider-Mana” chcieliśmy zrobić „Sinister Six”, a Chris Cooper miał wrócić, by zagrać Goblina. Głównym złoczyńcą i przywódcą Sinister Six miał być właśnie powstały z martwych Norman Osborn. Pojawiłaby się również też postać Gentlemana, a rozmawialiśmy też o wprowadzeniu Vulture’a. – zdradził w jednym z ostatnich wywiadów Webb.

Mieliśmy rozrysowane wstępne kierunki, których chcieliśmy podążać z naszymi filmami, ale zbyt się zagalopowaliśmy. Jednak praca nad „Niesamowitym Spider-Manem” to było dobre doświadczenie, bardzo miło wspominam czas spędzony na planie. Choć patrząc z dzisiejszej perspektywy pewne rzeczy zrobiłbym inaczej. Z pewnością poświęciłbym więcej czasu na realizację filmu. Gdy zaczynałem ze Spider-Manem nie miałem doświadczenia w pracy nad tego typu produkcjami. – dodał twórca.