Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Usunięte sceny z Jokerem nie pojawią się w wersji reżyserskiej Legionu Samobójców

Czy czeka nas powtórka z „Batman v Superman”? Podczas gdy „Legion Samobójców” podobnie jak poprzednia produkcja DC nie zbiera najlepszych opinii krytyków, pojawił się kolejny niepokojący fakt łączący oba filmy.

Reżyser David Ayer potwierdził, że pozostało ponad 10 minut materiału z Jokerem nie pokazanego w filmie w wersji reżyserskiej. Decyzja ta może smucić wielu fanów postaci, biorąc pod uwagę, że nie dostała ona zbyt wiele czasu antenowego. Ayer twierdzi, że dodatkowy materiał (łącznie ok. 30 minut) w sumie nie wnosi zbyt wiele do fabuły:

– Zajmowałem się wycinaniem fragmentów z taśmy i jest to, przyznam szczerze, najtrudniejsze zadanie. Oczywiście tworzyłem w ten sposób wersję reżyserską. Po całym pisaniu, kręceniu i reżyserowaniu masz całe tony świetnego materiału i musisz coś wyciąć – to, że coś jest “cool” i charyzmatyczne nie oznacza, że musi pozostać w filmie. Najważniejsza jest płynność fabuły. – podkreśla reżyser.

Fani prawdopodobnie będą mogli obejrzeć dodatkowy materiał na Blu-ray, ale jak utrzymuje Ayer, wersja do obejrzenia w kinach będzie okrojona jego własną wizją.