Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Utwór promocyjny Mrocznej Wieży

 

W sieci pojawiła się oficjalna piosenka promująca ekranizację „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga w reżyserii Nikolaja Arcela. Czyżby był to znak, że niebawem zadebiutuje oficjalny zwiastun produkcji?

 

W filmowej adaptacji popularnej serii Stephena Kinga zobaczymy Idrisa Elbę, który wcieli się w rolę Rolanda Deschaina aka Gunslingera, a także Matthew McConaughey’a – Randalla Flagga/Waltera Padicka, czyli Człowieka w Czerni (The Man in Black). W pomocnika Rolanda, Jake’a Chambersa, wcieli się Tom Taylor. Jackie Earle Haley zagra lidera wampirów Sayre’a. Obok nich zobaczymy także Abbey Lee, Toma Taylora, Frana Kranza oraz Katheryn Winnick, znaną z serialu „Wikingowie”.

Reżyser Nikolaj Arcel („Królewska gra”, „Cała prawda o mężczyznach”, „Kochanek królowej”) zajął się scenariuszem wraz z Andersem Thomasem Jensenem, Akivą Goldsmanem i Jeffem Pinknerem.

Oficjalny opis „Mrocznej Wieży”:

Historia Rolanda Deschaina, ostatniego żyjącego członka bractwa „rewolwerowców”, który próbuje dostać się do tytułowej Mrocznej Wieży; miejsca będącego centrum wszystkich światów. Długa droga do tego mitycznego miejsca okupiona jest stratą, nadludzkim wysiłkiem i cierpieniem. We wszystkich działaniach Roland posługuje się „Drogą Elda”, kodeksem honorowym, który określa całe jego życie. Tymczasem świat rozpada się, mieszają się czasoprzestrzenie, światy równoległe. Podróż Rolanda ma tylko jeden cel – ocalić świat przed samozagładą.

Premiera została zaplanowana na 27 lipca, a poniżej możecie posłuchać nowej wersji piosenki zespołu The Who „Behind Blue Eyes”:

mroczna wieża cover