Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Venom powstanie dzięki motion capture

Niedawno informowaliśmy Was o starcie prac na planie „Venoma”, a dziś dowiadujemy się w jaki sposób tytułowy bohater zostanie powołany do życia na ekranie. Tom Hardy niestety nie dostanie swojego kostiumu. Venom powstanie dzięki technologii motion capture.

Wieści te pochodzą od specjalisty w dziedzinie motion capture, Andy’ego Serkisa, który w jednym z ostatnich wywiadów z Yahoo! UK wspomniał:

Z biegiem czasu ludzie zdali sobie sprawę, że performance capture to technologia, a nie gatunek aktorski. Aktorstwo pozostaje aktorstwem. Im więcej aktorów zostanie docenionych, jak Steve Zahn czy Karin Konoval, która gra Maurice’a w „Wojnie o planetę małp” czy Mark Rylace w “BFG: Bardzo Fajny Gigant, tym lepiej. Teraz Tom Hardy stworzy nową postać dzięki performance capture. Możecie zapytać: „jaka jest granica aktorstwa?”. Dla mnie nie ma różnicy między założeniem tradycyjnego kostiumu i kostiumu motion capture. Czas by zrozumiały to osoby przyznające nagrody. – podkreślił Serkis.

„Venom” ma rozpocząć nowe uniwersum kinowe – pojawią się w nim postacie z komiksów Marvela, do których prawa posiada studio Sony Pictures. Z medialnych pogłosek wynika, że fabuła filmu powstanie w oparciu o komiks „Venom: Lethal Protector”.

Reżyserią filmu zajmie się Ruben Fleischer według scenariusza autorstwa Scotta Rosenberga i Jeffa Pinknera, któremu ostatnie szlify nada Kelly Marcel. W obsadzie obok Hardy’ego pojawią się też Riz Ahmed, Michelle Williams i Jenny Slate.

„Venom” trafi do kin 5 października 2018 roku.