Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Vera Farmiga opowiada o Godzilla: King of the Monsters

Aktorka zagra jedną z głównych ról w nadchodzącym widowisku od Legendary Pictures i Warner Bros., „Godzilla: King of the Monsters”. Teraz ujawniła kilka informacji na temat granej przez siebie postaci, Dr Emmy Russell.

Reżyserią „Godzilla: King of the Monsters zajmuje się Michael Dougherty, który wraz z Zachem Shieldsem napisał scenariusz. W głównych rolach zobaczymy trójkę aktorów: Kyle’a Chandlera, Verę Farmigę i Millie Bobby Brown – to na nich przede wszystkim skupi się historia, a obok nich na ekranie pojawią się: O’Shea Jackson Jr., Thomas Middleditch, Zhang Zivi, Bradley Whitford, Charles Dance i Aisha Hinds. Do swoich ról powrócą także Ken Watanabe i Sally Hawkins.

Nowa historia zaprezentuje agencję Monarch, zajmującą się kryptozoologią. Jej członkowie mierzą się z gigantycznymi potworami, włączając w to potężną Godzillę, która zderza się z Mosothrą, Rodanem i ostatecznym wrogiem, jakim jest King Ghidorah. Kiedy stwory, uznawane za zwyczajne mity, budzą się do życia, zaczynają walczyć o dominację, pozostawiając ludzką egzystencję na krawędzi. Dr Emma Russell, w którą wciela się Farmiga, znalazła sposób na komunikację z potężnymi stworami:

Opracowała sposób porozumiewania się z tymi istotami, który może teoretycznie posłużyć do kontrolowania ich. Używa do tego bioakustyki na poziomie sonaru. Właściwie jest dla potworów kimś w rodzaju DJ-a. – zdradziła aktorka.

„Godzilla: King of the Monsters” to kontynuacja filmu z 2014 roku, a zarazem wprowadzenie do wyczekiwanego prze widzów pojedynku Godzilli z King Kongiem. Premiera filmu zaplanowana została na 22 marca 2019 roku.