Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Vin Diesel jako Bloodshot – oto pierwsze spojrzenie!

Aktor podzielił się z fanami pierwszym oficjalnym zdjęciem z widowiska “Bloodshot”, w którym wciela się w tytułowego bohatera!

Vin Diesel jest gwiazdą ekranizacji “Bloodshot”, komiksu Valiant Entertainment. Obok niego na ekranie pojawi się znany z „Gry o tron” i „Atomic Blonde” islandzki aktor Jóhannes Haukur Jóhannesson i Michael Sheen („Masters of Sex”, „Pasażerowie”), a także Sam Heughan, Alex Hernandez, Elza Gonzalez oraz Talulah Riley.

Reżyserią zajmie się Dave Wilson, który pracował wspólnie z Timem Millerem przy „Deadpoolu”, a na swoim koncie ma także materiały filmowe do wielu gier, jak chociażby zwiastuny do „Mass Effect 2”, „BioShock Infinite”, „The Division”, „Star Wars: The Old Republic” czy „Halo 2”. „Bloodshot” będzie jego reżyserskim debiutem przy filmie pełnometrażowym.

Scenariusz widowiska napisał twórca nominowany do Oscara za „Nowy początek” Eric Heisserer, a stanowisko producenta pełni Neal Moritz.

Premiera widowiska planowana jest na 21 lutego 2020 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Let the Valiant era begin… #Bloodshot2020

Post udostępniony przez Vin Diesel (@vindiesel)

Postać Bloodshota pojawiła się w komiksach Valiant Entertainment po raz pierwszy w 1994 roku. Jego twórcami są Kevin Van Hook, Don Perlin i Bob Layton. W późniejszym okresie fabuła komiksu uległa zmianie i wydano go po raz drugi. Właśnie na tej nowej historii będzie opierać się film Wilsona.

Bloodshot to pseudonim super zabójcy, stworzonego dzięki tajnemu eksperymentowi o nazwie Projekt Łazarz. Członek mafii, Angelo Mortalli, zostaje zabity, a jego ciało – włączone do projektu. Zostaje wskrzeszony jako super-silna i niemal niezniszczalna istota, a dzięki technologicznym udoskonaleniom i nanobotom staje się żołnierzem doskonałym: potrafi szybko leczyć rany, zmieniać postać i wchodzić w interakcje z technologią. Jednak wymyka się spod kontroli organizacji, która go stworzyła i staje się ściganym przez wszystkich zbiegiem, pozbawionym wspomnień o dawnym życiu. Odkrycie przeszłości i tego, kim się stał dodatkowo komplikują nanoboty – okazują się być świadome, a Bloodshot jest dla nich kimś w rodzaju zbawcy i boga, który ma do wykonania misję.