Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W 7. i 8. części Mission: Impossible powrócą Kirby, Rhames

W planowanych przez Paramount Pictures kolejnych odsłonach cyklu do obsady powrócą Vanessa Kirby i Ving Rhames. Do ekipy wróci również kompozytor Lorne Balfe.

Jak na razie prace nad kolejnymi części pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Plan zdjęciowy został zawieszony na czas nieokreślony, ale pojawiły się nowe doniesienia dotyczące produkcji. Reżyser Christopher McQuarrie wraz z Simonem Peggiem oraz Hayley Atwell gościli ostatnio w podcaście Light the Fuse. Potwierdzili przypuszczenia fanów – w nowych filmach do obsady powrócą Vanessa Kirby i Ving Rhames, a muzykę ponownie skomponuje Lorne Balfe.

McQuarrie jako scenarzysta i reżyser jest związany z serią od 2014 roku. W podcaście zapowiedział też niespodziankę – w obsadzie pojawi się ktoś nowy. Niestety, nie zdradził nazwiska aktora, z którym rozmowy o angażu do widowisk prowadzone były jeszcze przed wybuchem pandemii.

Ostatnia, 6. część – “Mission: Impossible – Fallout”, która na ekranach kin zagościła w 2018 roku, przy budżecie 178 mln dolarów przyniosła globalne zyski w wysokości 791 mln. Powstanie kolejnych odsłon przygód ekipy Ethana Hunta były więc formalnością.

Siódmy i ósmy film będą tworzyć fabularną całość, a obie produkcje miały być kręcone jednocześnie. Teraz filmowcy wraz obsadą czekają na zniesienie ograniczeń związanych z COVID-19 i rozpoczęcie prac na planach filmowych. Zmianie uległy również daty premiery obu produkcji – 7. część zobaczymy w kinach od 19 listopada 2021, a 8. w 2022 roku.