Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W Aquamanie zabraknie innych członków Ligi Sprawiedliwości

 

Pod koniec roku w kinach zagości kolejne widowisko od Warner Bros. i DC Comics – „Aquaman”. Jak się okazuje w filmie nie zobaczymy obok tytułowego herosa innych superbohaterów, którzy gościli już na wielkim ekranie w ramach produkcji z DCEU.

Informacje te potwierdził James Wan, reżyser widowiska, który w ostatnim wywiadzie zapowiedział:

Zależało mi na utrzymaniu historii w świecie Aquamana. Nie chciałem martwić się postępowaniem innych bohaterów w ich własnych filmach i tym jak wpływają nna Atlantydę. Uznałem, że najprostszym sposobem będzie będzie skupienie się tylko i wyłącznie na historii Aquamana. – podkreślił Wan.

W roli głównej, Arthura Curry’ego aka Aquamana, pojawi się oczywiście Jason Momoa, jego rodziców zagrają Temuera Morrison (Thomas Curry) i Nicole Kidman (Atlanna), a jego ukochaną, Merę zagra Amber Heard.

W filmie pojawią się także Willem Dafoe (Nuidis Vulko),Dolph Lundgren (król Nereus), Patrick Wilson (Orm /Ocean Master), a złoczyńcę i wroga Aquamana, Black Mantę, zagra Yahya Abdul-Mateen II.

Oficjalny opis produkcji:

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

„Aquaman” wejdzie do kin 21 grudnia 2018 roku.

aqua p2