Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W ekranizacji Ruchomego Chaosu zagra Daisy Ridley

Daisy Ridley, która popularność zyskała dzięki roli Rey w „Przebudzeniu Mocy”, otrzymała angaż w adaptacji popularnej powieści Young Adult autorstwa Patricka Nessa. Mowa tutaj o serii „Ruchomy Chaos”. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez dyrektora generalnego Lionsgate, Jona Feltheimera.

Film wyreżyseruje Doug Limas. Nad scenariuszem pracuje Jaime Linden, a producentami są Allison Shearmur oraz Doug Davison. Pierwsza część serii ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc i nosi tytuł „Na ostrzu noża”.

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest.

Daisy zapewne wcieli się w postać milczącej dziewczyny, którą Todd spotyka.