Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W Episode IX zostaną wykorzystane sceny z Carrie Fisher z Ostatniego Jedi?

Prace na planie widowiska zwieńczającego nową trylogię „Gwiezdnych Wojen” już trwają. W mediach pojawiła się budząca kontrowersje wśród fanów sagi informacja, że Disney ma zamiar wykorzystać w „Star Wars: Episode IX” ujęcia z Carrie Fisher, które pochodzą z „Ostatniego Jedi”.

Jej źródłem jest Clayton Sandell z ABC, który twierdzi, że wytwórnie Walt Disney i LucasFilm podczas prac nad 9. częścią sagi zdecydują się użyć ujęć z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”:

Rozmawiałem o tym dziś z Toddem Fisherem czy pytał o to J.J. Abramsa i okazuje się, że tak. Media cały czas mówią tylko o „Przebudzeniu mocy”, więc spytałem go o „Ostatniego Jedi” i mają wykorzystać sceny z tego filmu. Niestety Fisher nie mógł zdradzić ile minut mają zamiar włączyć do 9 części. – zapowiedział Sandell.

W obsadzie 9. części „Gwiezdnych Wojen” powrócą Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac i Adam Driver, a najnowszymi potwierdzonymi nabytkami obsadowymi są Billy Dee Williams i Keri Russell. Reżyserią „Star Wars: Episode IX” zajmuje się J.J. Abrams. Premiera 20 grudnia 2019 roku.