Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W jaki sposób Han Solo: A Star Wars Story będzie różnił się od Rogue One?

Chociaż „Łotr 1.” powstał jako pierwszy z planowanych sin-offów „Gwiezdnych Wojen”, to nie jest wcale powiedziane, że kolejne filmy z uniwersum będą się na nim wzorować. W istocie, reżyser „Łotra” Gareth Edwards powiedział, że prequel opowiadający o Hanie Solo otrzyma szanse, których poprzednie produkcje nie miały.

W jednym z wywiadów Edwards wspomniał, że praca Phila Lorda i Christophera Millera podczas kręcenia niezatytułowanego dotąd filmu o Hanie Solo była zupełnie inna, niż wszystko, nad czym sam pracował do tej pory i nawet wzbudziło to zazdrość twórcy:

– To wspaniali filmowcy i jestem bardzo podekscytowany ich pracą. Ich film będzie kompletnie różny od naszego, a mają zdecydowanie trudniejsze zadanie, stoi przed nimi największe wyzwanie. Myślę jednak, że podołają i sprostają zadaniu. Ja chyba nie zdecydowałbym się tego zrobić.

Prawdopodobnie film o Hanie Solo uderzy w jeszcze odleglejsze otchłanie uniwersum, niż poprzednie filmy czy „Rogue One” – prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy zakwalifikowała go jako film w typie „westernu lub produkcji o grabieżcach”.

Obecnie trwa produkcja filmu, a pierwsze materiały pojawiły się w lutym. J.J. Abrams podsumował scenariusz autorstwa Lawrence’a i Jona Kasdanów słowami: „mogę powiedzieć, że skrypt jest niesamowity i zdecydowanie niecodzienny”.

Oczekiwania fanów są oczywiście wysokie, ale nad filmem pracuje solidna ekipa filmowców, mająca naprawdę duże szanse na sukces produkcji.

Premiera filmu ustalona jest na 25 maja 2018, a w obsadzie znaleźli się Alden Ehrenreich (w tytułowej roli), Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover i Thandie Newton. Kolejna niezatytułowana jeszcze część gwiezdnego uniwersum pojawi się w 2020 roku.