Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W jakim czasie zostaną osadzone ekranowe przygody Aquamana?

Fabuła zbliżającej się „Wonder Woman” stanowi swego rodzaju prequel wszystkich dotychczasowych produkcji z kinowego uniwersum DC – jej akcja rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami ukazanymi w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Pojawia się więc pytanie kiedy będzie rozgrywać się akcja kolejnego widowiska od DC i Warner Bros. – „Aquaman”.

Wątpliwości rozwiał producent widowiska, Charles Roven. Twórca zdradził, że scenarzystom obrazu pozostawiono wiele swobody odnośnie decyzji, w którym momencie umieścić akcję „Aquamana”. Ostatecznie zdecydowano, że rozegra się ona po wydarzeniach ukazanych w „Lidze Sprawiedliwości” (17 listopada 2017) od Zacka Snydera i Jossa Whedona.

Pojawiły się też pogłoski, że w „Aquamanie” być może zobaczymy nawiązania do „Ligi Sprawiedliwości”, a z dalszej wypowiedzi Rovena wynika, że James Wan, reżyser „Aquamana”, bardzo sprawnie zarządza produkcją i szybko rozwiązuje wszelkie sporne kwestie.

Reżyserią „Aquamana” zajmuje się James Wan na podstawie scenariusza przygotowanego przez Willa Bealla. W roli głównej, Arthura Curry’ego aka Aquamana, pojawi się oczywiście Jason Momoa, jego rodziców zagrają Temuera Morrison (Thomas Curry) i Nicole Kidman (Atlanna), a jego ukochaną, Merę zagra Amber Heard. Poniżej możecie zobaczyć jej zdjęcie, udostępnione na Twitterze przez reżysera produkcji.

W filmie pojawią się także Willem Dafoe (Nuidis Vulko),Dolph Lundgren (król Nereus), Patrick Wilson (Orm /Ocean Master), a złoczyńcę i wroga Aquamana, Black Mantę, zagra Yahya Abdul-Mateen II.

„Aquaman” wejdzie do kin 21 grudnia 2018 roku.