Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W Kinowym Uniwersum Marvela powitamy Shang-Chia!

Pierwszy azjatycki superbohater zmierza na wielki ekran. Scenariusz widowiska „Shang-Chi” Marvel Studios powierzyło Dave’owi Callahamowi. Czy produkcja okaże się takim sukcesem jak „Czarna Pantera”?

Źródłem tych wieści jest portal Deadline, który utrzymuje, że scenariusz widowiska „Shang-Chi” powierzono chińsko-amerykańskiemu twórcy, Dave’owi Callahamowi („Wonder Woman 1984”).

W komiksowym pierwowzorze Shang-Chi to syn Fu Manchu. Jego postać pojawiła się po raz pierwszy w komiksie serii „Special Marvel Edition #15” w 1973 roku. To Mistrz Kung Fu, który zyskał moc nieskończonej replikacji swojej osoby, a ponad to członek Avengers oraz grupy Heroes for Hire.

Podobno jednak skrypt Callahama mocno zmieni genezę bohatera, by uniknąć niepotrzebnych stereotypów, jakie ciążą na wielu herosach.

Marvel liczy, że „Shang-Chi” przyciągnie do kin widzów z Azji. Podobną strategię zastosowano w przypadku „Czarnej Pantery”. Widowisko cieszyło się ogromną popularnością wśród afrykańskiej i afro-amerykańskiej publiczności. Czy „Shang-Chi” powtórzy ten sukces? Przekonamy się, a tymczasem jasne staje się, że plany Marvela po „Avengers 4” zaczynają zarysowywać się bardzo intrygująco…