Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W lesie dziś nie zaśnie nikt – pierwszy od lat polski horror

W sieci zrobiło się głośno na temat polskiego horroru „W lesie dziś nie zaśnie nikt” Bartosza M. Kowalskiego.

W filmie swe zdolności będą mieli okazję zaprezentować aktorzy młodego pokolenia. A wśród nich na razie wyróżniają się brylujące zwykle na pierwszych stronach gazet Julia Wieniawa („Serce nie sługa”) oraz Wiktoria Gąsiewska („Jasminum”). Stanisław Cywka („Legiony”), Sebastian Dela („Ultraviolet”) i Michał Lupa („Atak paniki”) to kolejne młode nazwiska w obsadzie. Znalazło się w nim także miejsce dla bardziej doświadczonych artystów – Gabriela Muskała („7 uczuć”) i Mirosław Zbrojewicz („Chłopaki nie płaczą”).

Kto straszy?

Reżyser Bartosz M. Kowalski stworzył dość kontrowersyjny „Plac zabaw” czy dokumentalnych „Niepowstrzymanych”. Ale miał też okazję zmierzyć się z narracją grozy w etiudzie „Zacisze”. Krótka produkcja była dostępna na Showmax. „Zacisze” nawiązuje do slasherów lat 70. i 80., co ciekawe w podobne punkty zdaje się uderzać nadchodząca, pełnometrażowa produkcja.

Fabuła „W lesie dziś nie zaśnie nikt” skoncentruje się na akcji w obozie dla nastolatków. Grupa młodzieży ma na nim odciąć się od pozornie niewinnego uzależnienia od sieci i technologii. Dlatego też podczas pobytu pozostają przez cały czas offline. W głębi lasu rodzą się przyjaźnie i miłość, ale sielanka nie potrwa długo. W gęstwie czai się zło, coś, czego nie widzieli w najciemniejszych zakamarkach Internetu.

W lesie dziś nie zaśnie nikt W lesie dziś nie zaśnie nikt

Film reklamowany jest jako „pierwszy polski horror z krwi i kości” i już mówi się o tym, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w następnego roku.

Natomiast premierę „W lesie dziś nie zaśnie nikt” przewidziano na piątek 13 marca 2020 roku.


Źródło: wlesiedzisniezasnienikt/Instagram

Opis dystrybutora:

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

W lesie dziś nie zaśnie nikt W lesie dziś nie zaśnie nikt W lesie dziś nie zaśnie nikt W lesie dziś nie zaśnie nikt