Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W lipcu ruszają zdjęcia do 3. sezonu Gry o tron

Już w przyszłym miesiącu na plan „Gry o tron” powrócą wszyscy aktorzy i twórcy serialu stacji HBO. Dziś oficjalnie poinformowano, że w lipcu rozpoczną się zdjęcia do 3. sezonu.

Portal Entertainment Weekly opublikował pierwsze, konkretne informacje dotyczące 3. sezonu. Smutną wiadomością jest fakt, że w pracę nad nowymi odcinkami nie będzie zaangażowany Alan Taylor, czyli reżyser najlepszych odcinków z pierwszego i drugiego sezonu. Taylor będzie zajęty pracą na planie „Thora 2”. Reżyser zapowiedział jednak, że jeśli HBO zamówi 4. sezon, na pewno powróci na plan serialu.

Pozostała obsada produkcyjna serialu się nie zmieni. Twórców – Davida Benioffa i D.B. Weissa wspomagać będą: Dan Minahan, David Nutter, Alik Sakharov, a także dwie nowe twarze: Alex Graves i Michelle MacLaren (którzy pracowali m.in. przy „Breaking Bad” i „The Walking Dead”).

Poza Benioffem i Weissem, nad scenariuszem pracować będą Bryan Cogman, Vanessa Taylor oraz George R.R. Martin, który napisze scenariusz do siódmego odcinka 3. sezonu, zatytułowanego „Autumn Storms”. Jak zauważają dziennikarze EW.com – lepiej byłoby gdyby Martin zajął się kończeniem „The Winds of Winter”, niż angażowaniem się w pracę przy serialu.

Do stałych lokacji, gdzie kręcone będą odcinki „Gry o tron” – Irlandii Północnej, Chorwacji i Islandii dołączy jeszcze jedna – Maroko, gdzie realizowane będą sceny związane z Daenerys.
Trzeci sezon pokryje wydarzenia z pierwszej części „Nawałnicy mieczy” i zakończy się jednym z bardzo ciekawych wydarzeń zawartych w książce. Czwarty sezon (jeśli zostanie zamówiony przez HBO) będzie kontynuował wydarzenia z tej samej części sagi.

Produkcja rusza już w lipcu. Premiera trzeciego sezonu zaplanowana jest na kwiecień 2013 roku.