Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

W Transformers 5 ponownie pojawi się Mark Wahlberg

Aktor potwierdził swój udział w produkcji w jednym z wywiadów.

Mark Wahlberg zagrał w ostatnim filmie z serii – „Transformers: Wiek zagłady”. Wcielił się tam w postać Cade’a Yeagera, mechanika i wynalazcy z Teksasu. Obraz zarobił ponad 3,5 miliarda dolarów, więc kwestią czasu była wiadomość o powstaniu kolejnej części.

Aktor już wcześniej wspominał, że chętnie powróci do roli Yeagera, a teraz w wywiadzie dla CinePop potwierdził oficjalnie, że pojawi się w „Transformers 5”.

„Transformers 5” będzie się skupiał na dwóch różnych historiach dziejących się równocześnie. Pierwsza z nich będzie dotyczyła Cade’a Yaegera, który musi współpracować z Dinobotami, aby uratować ziemię przez zbliżającym się zagrożeniem. Z pomocą przyjdzie kilka Autobotów, ale to nie one będą naszym głównym mechanicznym bohaterem.

Optimus Prime będzie nadal kontynuować swoją własną misję, która rozpoczęła się w „Age of Extinction”. Będzie poszukiwał swoich „twórców”, którzy wysłali Lockdowna na ziemię, aby go zniewolić. Będzie musiał odnaleźć Quintessons, rasę panów, którzy stworzyli Autoboty jako swoich robotników i Decepticony jako siłę militarną. Być może historia Prime’a skończy się na konfrontacji z Transformersem znanym jako Unicron – ostateczna siłą zła w uniwersum Transformersów, ucieleśnienie chaosu i zniszczenia.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w czerwcu 2016 roku, a scenariusz przygotowali Art Marcum i Matt Holloway („Iron Man”). Nie wiadomo jeszcze oficjalnie kto zostanie reżyserem produkcji, ale prawdopodobnie kolejny raz zadanie to przypadnie Michaelowi Bayowi.

Nie znamy na razie dokładnej daty premiery, ale superprodukcja „Transformers 5” ma pojawić się w kinach w 2017 roku.