Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Waititi przygotuje Flasha Gordona?

Hollywood od dłuższego czasu przymierza się do realizacji kolejnej odsłony przygód „Flasha Gordona”. Teraz twórca „Thor: Ragnarok” zdradził, że plany realizacji obrazu uległy zmianie.

Nowego „Flasha Gordona” zapowiedziano 2 lata temu jako film animowany. Teraz jednak Disney zmienił zdanie: „Flash Grdon” nie będzie animacją, ale filmem aktorskim. Taika Watiti ma podpisany kontrakt na stworzenie scenariusza i nie wiadomo czy zajmie się też reżyserią obrazu.

John Davis, jeden z producentów obrazu, zdradził też, że wizja Watitiego jest wyjątkowa i zaskoczy widzów. Pomysł filmowca nawiązuje też oczywiście do oryginalnych komiksów o Flashu Gordonie. Davis sądzi, że reżyserią powinien się zająć nikt inny jak Watiti, a są na to duże szanse. Kwestią problematyczną może być jednak napięty grafik filmowca, który w najbliższym czasie ma zaplanowane kilka innych projektów, z „Gwiezdnymi Wojnami” na czele.

Komiks o Flashu Gordonie został stworzony w 1934 roku przez Alexa Raymonda. Od tamtej pory bohaterski Ziemianin pojawił się m.in. w słuchowiskach radiowych, powieściach, serialach telewizyjnych i filmie. Nieudana pod względem komercyjnym, choć przez wielu uważana za kultową adaptacja filmowa powstała w 1980 roku. Wówczas Flasha sportretował Sam Jones, a ścieżkę dźwiękową do filmu stworzył zespół Queen.