Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Warner Bros. rezygnuje z Mrocznej Wieży

Studio Warner Bros. zdecydowało się anulować ambitną adaptację serii Stephena Kinga pt. „Mroczna Wieża”, która miała składać się z trzech kinowych filmów i dwóch seriali. Aczkolwiek pojawia się nowy gracz, chcący sfinansować projekt!

Wcześniej ambitna adaptacja „Mrocznej Wieży” została anulowana przez studio Universal, a Warner Bros. przejął projekt jakiś czas później. Mówiono, że Warner Bros. jest najlepszym miejscem dla „Mrocznej Wieży”, więc fani tym bardziej są rozczarowani.

Jednocześnie pojawia się informacja, że firma Media Rights Capital prowadzi poważne rozmowy, by sfinansować adaptację. Modi Wiczyk z MRC jest wielkim fanem książek Stephena Kinga, stąd ich zainteresowanie projektem. Media Rights Capital ma na koncie m.in. megahit Setha MacFarlane’a pt. „Ted” oraz nowy film science fiction „Elysium” Neilla Blomkampa. Czyżby niezależne finansowanie poza wielkimi studiami filmowymi było najlepszym rozwiązaniem dla „Mrocznej Wieży”?

Przypomnijmy, że Akiva Goldsman napisał scenariusz, a Ron Howard miał wyreżyserować. Stacja HBO swego czasu uzgodniła, że dwa seriale, będące pomostami pomiędzy kinowymi filmami, będzie emitować. Russell Crowe był kandydatem na rolę Rolanda Deschaina.

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela, a kontynuowaniem podróży do Wieży.