Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Warner Bros. usunie Amber Heard z Aquamana 2?

To może koniec kariery aktorskiej Amber Heard. Wygląda na to, że petycja fanów, którzy domagali się usunięcia jej z obsady sequela „Aquamana” może zostać wysłuchana przez wytwórnię.

Powodem niezadowolenia widzów jest oczywiście proces przeciwko Amber Heard, oskarżonej o przemoc domową wobec byłego męża, Johnny’ego Deppa. Na portalu Change.org jest dostępna petycja, w której fani żądają, by Warner Bros. i DC Entertainment usunęli Amber Heard z obsady widowiska „Aquaman 2”. Do tej pory petycję podpisało ponad 400 tys. internautów, a w jej uzasadnieniu możemy przeczytać, że wytwórnie:

Nie mogą zignorować cierpienia jej [przemocy domowej] ofiar i gloryfikować kogoś, kto ucieka się do takich zachowań. Ofiarami są tak samo mężczyźni, jak i kobiety. Nie można dopuścić, aby doskonale znany sprawca był nadal ceniony w branży. Postąpcie właściwie. Usuńcie Amber Heard z „Aquaman 2.

Wygląda na to, że głos fanów został wysłuchany. W mediach pojawiły się doniesienia, że Warner Bros. rozważa kilka scenariuszy sequela „Aquamana”. Studio waha się między ograniczeniem roli Amber Heard do minimum i całkowitym wykreśleniem z filmu granej przez nią postaci – Mery.

Warner Bros. kategorycznie nie chce być kojarzone z aferą dotyczącą przemocy domowej. Dowodów wskazujących na bezsprzeczną winę Amber Heard wciąż przybywa. Mowa choćby o nagraniach z małżeńskich sesji terapeutycznych, w których aktorka wprost mówi, że biła byłego męża.

Wytwórnie znalazły się w impasie i zastanawiają się jak wybrnąć z tej sytuacji. Premiera „Aquamana 2” dopiero za 2 lata, a już teraz pojawiła się ciężka atmosfera wokół produkcji. Możliwe, że fani zdecydują się na bojkot filmu, gdy Amber Heard ostatecznie pojawi się w obsadzie.