Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Warner Bros. zmienia datę premiery nowej wersji przygód Króla Artura

Wytwórnia ogłosiła, że film w reżyserii Guya Ritchiego wejdzie do kin później niż zapowiadano.

Obraz ma być pierwszą częścią z cyklu poświęconego jednej z najsłynniejszych legend arturiańskich.

Najnowsze widowisko pt. „Knights of the Roundtable: King Arthur” ma być śmiałą wersją słynnej legendy. Tutaj Artur będzie przywódcą gangu z ulic Londonium, który nie jest świadomy, że jego przeznaczenie jest zupełnie inne, niezwykłe. Jednakże gdy w jego ręce trafia miecz Excalibur, jego życie ulega drastycznej zmianie. W obliczu potęgi miecza Artur będzie musiał podjąć wiele trudnych decyzji. Dołączając do ruchu oporu, pozna tajemniczą kobietę o imieniu Guinevere. W czasie pobytu u buntowników, Artur pozna tajniki walki Excaliburem, by stawić czoła swoim demonom i zjednoczyć ludzi w walce przeciwko reżimowi Vortigerna, który zamordował jego rodziców i pozbawił go korony.

Film w rezyserii Ritchiego nosi roboczy tytuł „Knights of the Roundtable: King Arthur”, a w obsadzie znajdują się takie gwiazdy jak: Jude Law, Eric Bana, Djimon Hounsou, Charlie Hunnam, Charlie Hunnam, a także David Beckham, Astrid Bergès-Frisbey, Annabelle Wallis i Mikael Persbrandt.

Pierwotnie obraz miał wejść do kin 22 lipca 2016 roku, jednak wówczas miałby silną konkurencję w postaci piątej części „Epoki Lodowcowej” i trzeciej odsłony „Star Treka”. Miedzy innymi dlatego, Warner Bros. zdecydował, że „Knights of the Roundtable: King Arthur” ostatecznie pojawi się w kinach 17 lutego 2017 roku.