Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wesley Snipes w nowym Blade?

Wieść o tym, że w piątej fazie MCU pojawi się Blade wzbudziła wielkie emocje i w większości zachwyt, a informacja, że w bohatera wcieli się Mahershala Ali był pozytywnym szokiem. Co ciekawe, wiele fanów od razu zapytało, czy istnieje możliwość, aby w nowej odsłonie zagrał też Wesley Snipes – na początku Disney dał sugestię, że nie bardzo, choć ostatnio w Sieci krąży pogłoska, że jednak się pojawi.

Za szerzenie tej plotki odpowiada między innymi Lords of the Long Box (kanał na YouTube) mówiący, że włodarze Marvel Studios pragną zaangażować Snipesa w produkcję i najpewniej zagra on rolę Draculi. Co więcej, aktor ma odgrywać dużą wagę w rozwoju fabuły, a sama realizacja ma być „oldschoolowa”, nawiązująca do wcześniejszych filmów z tą postacią i serii komiksów „The Tomb of Dracula”, gdzie po raz pierwszy pojawia się Blade.

O ostatniej wieści – czerpaniu z „The Tomb of Dracula” – mówi też inne źródło, które twierdzi, że nowy „Blade” wprowadzi na srebrny ekran nieśmiertelnego hrabiego i uczyni zeń głównego złoczyńcę. Tyle że tam pojawiła się informacja, że Marvel do tej roli szuka białoskórego aktora. Potwierdziło to inne stanowisko, które jasno wskazuje, że Disney przez wzgląd na zachowanie Snipesa w trakcie kręcenia zdjęć do poprzednich ekranizacji nie ma zamiaru rozpoczynać z nim współpracy.

Obecnie oprócz tego, że „Blade” będzie miał w ogóle miejsce i że w tytułową postać wcieli się Mahershala Ali nie wiadomo nic. Ze względu na pewne sugestie, można jednak przypuszczać, że filmu zadebiutuje nie wcześniej niż w 2022 roku.


Źródło: comicbook.com